İslami Davet

Siyonist rejim aciz kalmıştır

İslami Devrim Lideri Ayetullah Seyyid Ali Hamenei, Filistin halkının ve Hamas hükümetinin Siyonist rejim karşısında haklarını koruma ve zulüm karşısında direnişini överek, Siyonist düşmanın Filistin halkı karşısında aciz kaldığını söyledi.

Ayetullah Hamanei, Hamas Siyasi Büro Şefi Halid Meşal’i ve yanındaki heyeti kabulünde görünüşte yenilmesinin mümkün olmadığı sanılan Siyonist rejimin mazlum Filistin halkının direnişi ve kararlılığı karşısında aciz kaldığını belirtti.

Ayetullah Hamenei, Filistin halkının insanlık dışı cinayetler ve zulümler karşısında bir dağ gibi dayandığını söyledi ve Allah’ın zafer ve başarısının üzerlerine olmasını diledi.

İslami Devrim Lideri, Filistin halkının kurtuluş yolunun direniş olduğunu, Hamas hükümeti başbakanı Haniye’nin tutumu ve konumunun cesaretli ve gurur verici olduğunu hatırlatarak, Filistin halkına ve özellikle de Gazze halkına Siyonist rejim tarafından uygulanan insanlık dışı girişimlerin esef verici olduğunu, Filistin halkının maruz kaldığı dertlerin insanları çileden çıkardığını ama Filistin halkının Siyonist rejim karşısında siyasi, ekonomik, askeri ve propaganda alanlarında direnişinin umut verici olduğunu söyledi.

İslami Devrim Lideri İran halkının 30 yıl boyunca ve Filistin halkının Siyonist rejim karşısında direnişlerinin Allah’ın vadesinin en doğru tefsiri olduğunu ve Allah’ın dinine yardım edenlerin Allah’ın yardımına mazhar olacağını, bu yolun zorlu bir yol olduğunu ve başarıyla bu yolu geçenlerin iftihar edeceğini diğerlerinin ise başlarının aşağı olacağını belirtti.

Meşal de bu görüşmede, Filistin’in ve özellikle insanlık faciası yaşanan Gazze’nin durumu anlattı ve Filistin halkının bütün baskılara rağmen direnişiyle gurur duyduğunu ve hiçbir şekilde halkının desteğini alan Hamas hükümetinin de direnişini bırakmayacağını vurguladı.

Meşal, Filistin gençleri arasında şehadet ruhunun çok yüksek olduğunu ve Filistin halkının ve özellikle de gençlerinin direniş ruhunun her geçen gün arttığını ifade etti.

Yukarı Çık