İslami Davet

İran, bölgede barış ve güvenliğin teminatıdır

28 Mayıs 2008 15:30

Lübnan’lı grupları arasında yapılan anlaşmanın tüm bölge ve bölge aşırı ülkeler tarafından desteklenmesi gerektiğini ifade ede Yusuf Bin Alevi, İran İslam Cumhuriyeti’nin bu konudaki rolünün önemine değindi.

Mehr haber ajansına özel ropörtaj veren Umman Krallığı Dışişleri Bakanı, Michel Süleman’ın Lübnan’ın Cumhurbaşkanlığı’na seçilmesini değerlendirilerek, bunun tün Lübnan’lı gruplarının ve halkının icması ve yakınlaşmsı için büyük bir siyasi zafer olduğunu söyledi.

Lübnan’lıların son anlaşmasına herkes destek vermesi gerektiğini dile getiren Alevi, anlaşma içeriğinin uygulanması için tüm Arap ve bölge ülkelerinin desteği şart olduğunu vurguladı.

Lübnan’ın siyasi zaferindeki İran İsam Cumhuriyetinin çabalarına değinen Umman Krallığı Dışişleri Bakanı, İran’ın bölgede çok önemli bir ülke olarak barış ve istikrarın destekleyicisi olduğunua dair dünyaya ispatlamak için, İran’ın bu görevini devam etmesini bekliyoruzdedi.

Alevi, İran İslam Cumhuriyeti ve Umman arasındaki iyi ve sıkı ilişkilerine vurgu yaparak, Maskat ve Tahran’ın desteğinin Lübnan’lıların sorunlarının çözümü ve yakınlaşmaları için devam edileceğini belirtti.

İran, bölgede barış ve güvenliğin teminatıdır Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık