İslami Davet

Bölge halklarını İran’dan soğutamadılar

29 Mayıs 2008 11:43

İran İslam Cumhuriyeti Savunma Bakanı Mustafa Muhammed Neccar, ABD’nin bölge halklarını İran ile korkutmaya çalıştığını ama bu oyunlarının başarılı olamayacağını açıkladı.

Neccar, konuyla ilgili IRNA muhabirine yaptığı açıklamada, ABD’nin İran aleyhinde bugüne kadar yaptığı girişimlerin ters teptiğinin altını çizdi.

Neccar, Batılı ve ABD basınının İran ve Suriye ilişkilerine dair suçlamalarına değinerek, iki ülke ilişkilerine dair bu tür suçlama ve iddiaların Batının kendi yalanları ve yanlışlarını örtbas etmek için ortaya atıldığını belirtti.

Neccar, ABD’nin Irak’a saldırısı ve bu ülkeyi işgaline de dikkat çekerek, ABD ve Siyonist rejimin bu tür iddia ve suçlamalarla kendi yanlış ve insanlık dışı girişimlerini örtbas etmeyi amaçladığını, ABD ve Siyonist rejimin mikrobik silahlarla mücadele bahanesiyle Irak’ı işgal ettiğinin öne sürüldüğünü ama daha sonra Irak işgalinin asıl nedeninin petrol olduğunun anlaşıldığını vurguladı.

Neccar, bölge halklarının uyanışının ABD ve Siyonist rejimin bölge üzerindeki emellerinin ters tepmesine neden olduğunu ve istedikleri hedeflere ulaşmalarına engel olduğunu belirtti.

Bölge halklarını İran’dan soğutamadılar Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık