İslami Davet

Çin, İran’a yardımlar için teşekkür etti

30 Mayıs 2008 9:41

Çin Kızılhaç Kurumu Başkan Yardımcısı Bayan Ju Jiang, İran İslam Cumhuriyetinin Çin’de yaşanan depremden zarar görenlere yardım ve desteğinden dolayı Tahran’a teşekkür etti.

Pekin’den konuyla ilgili verilen haberde, Jiang İran Kızılay’ı Başkan Yardımcılarından Ali Rıza Perend ile görüşmesinde, Çin’in İran’ın yardım ve desteğini takdirle karşıladığını vurguladığı belirtildi.

Jiang, Çin’de yaşanan son büyük depremde 70 bin kişinin hayatını kaybettiğini, 20 bin kişinin kaybolduğunu ve binlerce insanın da yaralandığını, deprem bölgesinde çalışmaların devam ettiğini söyledi.

Perend de İran halkı ve hükümetinin yaşanan deprem ve acılarını üzüntüyle karşıladığını ve Tahran’ın yardım ve destek konusunda elinden gelen çabayı harcamaya hazır olduğunu belirtti.

Perend, Çin’in deprem bölgesinde çadır ihtiyacı bulunduğunu ilan ettiğine değinerek, İran Kızılay’ının bugüne kadar 2 bin çadırı deprem bölgesine gönderdiğini ve birkaç gün içerisinde 1000 çadırın daha deprem bölgesine gönderileceğini ve Çin’in gerekli görmesi halinde İran’ın arama-kurtarma ekiplerini Çin’e gönderebileceğini vurguladı.

Çin, İran’a yardımlar için teşekkür etti Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık