İslami Davet

Direniş gücünü ispat etmiştir

1 Haziran 2008 2:38

Halk Direnişi Komiteleri’nin askerî kanadı durumundaki Nasır Salahaddin Tugayları’nın sözcüsü Ebu Atâyâ, Filistin direnişinin işgal güçleri tarafından gelecek her saldırıya karşı durmaya hazır olduğunu ve bu konudaki kararlılığını da ispat ettiğini dile getirdi. Ebu Atâyâ, Nasır Salahaddin Tugayları’nın geçtiğimiz Mayıs ayı içinde gerçekleştirdiği cihat etkinliklerinin işgal güçleri tarafından gelebilecek her saldırıya karşı hazırlıklı olduğunu ortaya koyduğunu dile getirdi.

Ebu Ataya bugün (1 Haziran Pazar) yaptığı açıklamada Nasır Salahaddin Tugayları’nın diğer direniş gruplarıyla birlikte hareket ederek işgal güçlerinden gelen tüm saldırılara göğüs gerdiğini ve Siyonist işgalcilerin direniş duvarını yaramadıkları için Gazze’ye yönelik kara saldırılarında genellikle dar bir sınır hattı üzerinde kaldıklarını vurguladı. Filistin direnişinin işgalci askerleri gelişmiş tuzaklarla ve başarılı keskin avcılarla karşıladığını, attığı RGB füzeleriyle ve el bombalarıyla tanklarına ve zırhlı araçlarına önemli kayıplar verdirdiğini böylece saldırılarında ilerleme yapmalarını engellemeyi başardığını ifade etti.

Ebu Ataya, Filistin direnişinin Mayıs ayı içinde gerçekleştirdiği füze eylemlerinin bu alanda da gücünü ispat ettiğini hatırlatarak işgalcilere ağır darbeler vuran füzelerin bariz bir gelişme katettiğini dile getirdi.

Ebu Atâyâ, Mayıs 2008 içinde sadece Nasır Salahaddin Tugayları’nın gerçekleştirdiği başarılı askerî eylemler hakkında da şu rakamları verdi: Dört işgalci askerin tuzağa düşürülmesi, iki işgalci tankının RGB füzesiyle tahrip edilmesi, 19 adet Nasır tipi füzenin gasp edilmiş yerlere kurulan Yahudi yerleşim merkezlerine fırlatılması, saldırıya geçen işgalci askerlerle muhtelif zamanlarda otomatik silahlarla göğüs göğse çarpışmalara girilmesi.

Ebu Ataya, işgal devletinin herhangi bir saldırı aptallığı göstermesi durumunda da kendisini hiç ummadığı sürprizlerin karşılayacağını hatırlattı.

Yukarı Çık