İslami Davet

Apaçileri etkisiz hale getiren silah geliştirildi

3 Şubat 2010 0:27

İran İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu komutanlarından Arabbeygi,ABD’nin üstün silahlar envanterindeki Apaçi helikopterlerinin üstünlüğünün bittiğini, ve İran’ın Apaçileri etkisiz hale getiren bir silah geliştirdiğini söyledi.

İslam inkılabı muhafızlar ordusunun düşmanların zırhlı araçları ve helikopterlerine karşı etkili silah üretme konusunda köklü çalışmalar yaptığını kaydeden Arabbeygi, bu konuda bir kaç önemli proje geliştirdiklerini, düşmanların saldırısı durumunda bu projelerin sonucunu kendi gözleri ile göreceklerini belirtti.

Amerika ordusunun bölgedeki operasyonlarına değinen Arabbeygi sözlerini şöyle sürdürdü: Düşman zannetmesin ki Irak ve Afganistan’da Apaçi helikopterleri ile gövde gösterisi yaparken İran’a saldırması durumunda da aynı şey söz konusu olacaktır, çünkü biz kesinlikle onların Apaçi üstünlüğüne son vereceğiz.

Arabbeygi ayrıca düşmanın karadan ve sözde kurşun geçirmez tankları ile saldırması durumunda da İranlı savaşçıların en sert tepkisi ile karşılaşacaklarını vurguladı.

Apaçileri etkisiz hale getiren silah geliştirildi Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık