İslami Davet

Filistin Ekonomi Bakanlığı petrol fiyatlarında artış haberlerini yalanladı

5 Eylül 2012 17:34

Gazze’deki Ekonomi Bakanı, Mısır sınırındaki tüneller aracılığıyla Gazze Şeridi’ne giren petrolün fiyat artışına dahil olmadığını açıkladı.

Ekonomi Bakanlığı bugün (5 Eylül Çarşamba) konuyla ilgili bir bildiri yayınladı. Bildiride, petrol fiyatlarındaki artışın sadece Kerem Ebu Salim Kapısı’ndan giren petrolle sınırlı olduğu ifade edildi.

Açıklamada ayrıca, fiyat artışının Ramallah’taki Petrol Genel Müdürlüğü’nün kararları doğrultusunda belirlendiğine işaret edildi.

Ekonomi Bakanlığı, tüketiciyi koruma ekiplerinin karaborsacılığı ve fiyatların yükselmesine yol açacak davranışları engellemek üzere çarşı ve pazarlarda teftişlerini sürdürdüğünü açıkladı.

İsmail Heniyye başkanlığındaki Filistin hükümeti Ekonomi Bakanlığı, basın-yayın organlarından da yayınladıkları haberlerin gerçek olmasına ve tarafsızlık ilkesine dikkat etmelerini istedi.

Ekonomi Bakanlığı, basın-yayın organlarına yaptığı çağrıda, vatandaşlar arasında endişe ve karmaşa yaşanmaması için yayınlanacak haberlerin doğru olup olmadığının yetkili mercilere sorularak öğrenilmesi gerektiğine işaret etti.

Filistin Ekonomi Bakanlığı petrol fiyatlarında artış haberlerini yalanladı Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık