İslami Davet

Halk arasında namazın giderek daha fazla yerleşmesi yönünde çalışmalar yapılmalıdır

5 Eylül 2012 14:19

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney namazın layık olduğu konumda yer almasının toplumun ideal ilkeli İslam’a erişmesi için ortam hazırlayacağını bildirdi.

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney, bugün 21. namaz toplantısına gönderdiği mesajında tüm kültürel, sanatsal çalışmalarla eğitim planlamalarının başta gençler olmak üzere halk arasında namazın giderek daha fazla yerleşmesi yönünde planlanıp uygulanması gerektiğini belirtti.

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney mesajında: Bu yıl da Allah’a yönelmiş hakikat peşindeki siz kadın ve erkekler, genel namaz toplantısını düzenleyerek Müslümanlığın namaz ikamesi gibi büyük farzı yönünde başka bir adım atmış oldunuz” Dedi.

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney, İslam toplumunda namazın gereken konumunu bulmuş olması halinde tüm maddi ve manevi çalışmaların toplumu ideal ilkeli İslam konumuna doğru taşıyabileceğini belirtti.

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney ayrıca mesajında namazın önem ve ehemmiyeti unutulur duyarsızlığa maruz kaldığında tüm çabalar ve çalışmaların İslam’ın insanlık toplumları için çizdiği zirveye ulaşılmayacağını vurguladı.

21. genel namaz toplantısı İran’ın batısındaki Kermanşah kentinde Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney’in mesajının okunmasıyla açıldı.

Halk arasında namazın giderek daha fazla yerleşmesi yönünde çalışmalar yapılmalıdır Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık