İslami Davet

Siyonist işgal güçleri El-Halil’de Filistinlilere ait onlarca zeytin ağacını söktü

5 Eylül 2012 17:33

Siyonist işgal güçlerine ait buldozerler, işgal altındaki Batı Yaka’nın güneyinde, El-Halil vilayetinin kuzey batısındaki Surif beldesinde tarım arazilerini tahrip ederek zeytin ağaçlarını söktü.

Quds Press Ajansı’na konuşan Surif Belediye Başkanı Musa Eş-Şair, Siyonist işgal güçlerine ait buldozerlerin dün akşam (4 Eylül Salı) beldenin kuzey batısında yaklaşık yüz zeytin fidanının ekili olduğu yedi dönüm araziyi tahrip ettiğini söyledi.

İşgalciler tarafından tahrip edilen arazinin El-Halil kentinden Filistinli Raid Ebu Harşig’e ait olduğunu belirten Eş-Şair, Filistinliçiftçinin bir süre önce işgal ordusuna ait askeri kontrol noktası yakınlarındaki arazisini dikenli tellerle çevirerek ektiğini fakat işgal güçlerinin araziyi dün akşam tahrip ettiğini bildirdi.

Bu arada Siyonist gaspçılar da bu sabah (5 Eylül Çarşamba) Nablus kentinin güneyindeki Burin beldesinde Filistinlilere ait onlarca zeytin ağacını söktü.

Batı Yaka’nın kuzeyindeki Yahudi yerleşim birimlerini takipten sorumlu Ğassan Doğlas, Nablus’un güneyinde kurulu Yahudi yerleşkesinden gelen bir grup Siyonist gaspçının Burin’in güneyindeki Hılletu’l-Ful bölgesinde en az yirmi meyveli zeytin ağacını tahrip ettiğini söyledi.

Her yıl zeytin hasadı mevsimi yaklaştığında Siyonist gaspçılar Filistinlilere ait zeytinliklere saldırarak zeytin ağaçlarını tahrip ediyor, yakıyor ve bazen de ağaçlardaki ürünü çalıyorlar.

Siyonist işgal güçleri El-Halil’de Filistinlilere ait onlarca zeytin ağacını söktü Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık