İslami Davet

Siyonist işgal yönetimi İbrahim El-Halil Camisi’ni 5 gün süreyle ibadete kapatıyor

5 Eylül 2012 18:45

İşgal altındaki Batı Yaka’nın El-Halil kentindeki Vakıflar Müdürlüğü, Siyonist işgal yönetiminin bugün (5 Eylül Çarşamba) İbrahim El-Halil Camisi’nin tamamının Eylül ayında beş gün süreyle kapatılacağını bildirdiğini söyledi.

El-Halil Vakıflar Müdürü Zeyd El-Ca’beri, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Siyonist işgal yönetiminin Vakıflar Müdürlüğü’ne Yahudi yılbaşı ve diğer Yahudi bayramları nedeniyle güvenlik gerekçesiyle İbrahim El-Halil Camisi’nin 17, 18, 23 ve 26 Eylül tarihlerinde tamamen ve 25 Eylül’de ise ikindi namazından sonra kısmi olarak kapatılacağını bildirdiğini ifade etti.

El-Ca’beri, 1994 yılında gerçekleşen katliamın ardından camiyi Müslümanlarla Yahudiler arasında ikiye bölen komitenin kararları doğrultusunda Siyonist işgal yönetiminin Yahudilerce kutsal sayılan günler nedeniyle İbrahim El-Halil Camisi’ni her yıl toplam on gün süreyle Müslümanlara kapattığını söyledi.

İbrahim El-Halil Camisi’nin tamamının Müslümanlara ait olduğunu vurgulayan El-Ca’beri, Yahudilerin cami üzerinde hiçbir hakları olmadığını belirtti.

İbrahim El-Halil Camisi’nin ilk kez ibadete kapatılmadığına ve daha önce de birçok kez ibadete kapatıldığına dikkat çeken El-Ca’beri, işgal rejiminin Siyonist gaspçılar rahatsız olmasınlar bahanesiyle zaman zaman camide ezan okunmasını yasakladığını da hatırlattı.

Siyonist işgal yönetimi İbrahim El-Halil Camisi’ni 5 gün süreyle ibadete kapatıyor Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık