İslami Davet

Suriye’deki silahlı gruplar Lazkiye’deki bir kiliseye bombalı saldırı düzenledi

5 Eylül 2012 12:59

Özgür Suriye Ordusu ismini kullanan silahlı gruplar, Lazkiye kentindeki bir kiliseyi bombalı saldırı düzenleyerek tahrip etti.

Suriye’den yayın yapan ed-Dunya televizyonunun haberine göre Özgür Suriye Ordusu adlı silahlı gruba mensup militanlar, Lazkiye’nin Haffe bölgesindeki el-Guneymiye köyündeki bir kiliseye bombalı saldırı düzenleyerek kiliseyi tahrip etti.

Silahlı grupların Lazkiye’deki el-Behluliye ve Maşkita köylerine de ağır silahlarla ve RPG roketleriyle saldırdığı bildirildi.

Lübnan’dan yayın yapan el-Meyadin televizyonu ise Suriye güvenlik güçlerinin başkent Şam’ın güney ve batı girişlerinde sabit kontrol noktaları oluşturduğunu belirterek Halep’in haftalardır yoğun çatışmaların sürdüğü Seyfu’d Devle semtinde de kontrolü sağladığını bildirdi.

El-Meyadin televizyonu Suriye güvenlik güçlerinin Şam’ın kenar semtlerinden el-Gavta bölgesinde temizlik operasyonlarını sürdürdüğünü belirterek Suriyeli bir güvenlik yetkilisinin bölgenin birkaç gün içerisinde militanlardan tamamen temizleneceğini söylediğini bildirdi.

Suriye’deki silahlı gruplar Lazkiye’deki bir kiliseye bombalı saldırı düzenledi Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık