İslami Davet

Hamas, Norveç’in yahudi yerleşkelerine karşı tavrını takdir etti

6 Eylül 2012 11:40

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Norveç Dışişleri Bakanı’nın Yahudi yerleşim birimi inşasını reddeden tavrının doğru yönde atılmış bir adım olduğunu belirterek, söz konusu tavrın pratikte etkisini göstermesini diledi.

Norveç Dışişleri Bakanı Jonas Gahr Støre, Yahudi yerleşkelerinde üretilen ürünleri ithal etmenin uluslararası hukuku çiğnemek anlamına geldiğini söylemişti.

Hamas Hareketi dün (5 Eylül Çarşamba) konuyla ilgili bir bildiri yayınladı. Bildiride, “Hamas olarak bu açıklamaları memnuniyetle karşılıyoruz. Norveç Dışişleri Bakanı Jonas Gahr Støre’nin uluslararası toplumu Yahudi yerleşkelerinden ürün ithal etme konusunu yeniden gözden geçirmeye çağırmasının doğru yönde atılmış bir adım olduğunu belirtiyoruz” ifadelerine yer verildi.

Norveç Dışişleri Bakanı’nın açıklamalarını takdir ettiklerini belirten Hamas Hareketi, Avrupa’da söz konusu ürünlere boykot uygulanarak çağrının pratikte uygulanmasını istedi.

Hamas Hareketi, uluslararası toplumu ve kuruluşlarını da Siyonist işgal rejiminin Yahudi yerleşim birimi inşasını ve Yahudileştirme faaliyetlerini engellemek için kararlı ve pratik adımlar atmaya davet etti.

Hamas, Norveç’in yahudi yerleşkelerine karşı tavrını takdir etti Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık