İslami Davet

Korsan İsrailli yerleşimciler Silvan mahallesinde Filistinlilere saldırdı

9 Eylül 2012 10:34

Korsan İsrailli yerleşimcilerin, Mescid-Aksa’nın güneyindeki Silvan mahallesinde Filistinlilere ait 6 aracı tahrip ettikleri bildirildi.

Filistin yönetimi resmi haber ajansı Vefa’da yer alan haberde, saldırının dün gece düzenlendiği belirtildi. Aracı tahrip edilen Filistinlilerden Ziya Beydun, saldırının bölgedeki Filistinlilere gözdağı vermek ve Kudüs’ten ayrılmaya zorlamak için yapıldığını ileri sürdü.

Sokaktaki kamera kayıtlarının saldırının en açık kanıtı olduğunu belirten Beydun, İsrail makamlarına herhangi bir şikayet başvurusunda bulunmayacağını zira mahkemenin Filistinlilere karşı önyargılı davrandığını savundu.

Diğer Filistinliler de, saldırı nedeniyle, gereken önlemleri almayan ve benzer olaylar karşısında müdahalede bulunmayan İsrail güvenlik güçlerini suçlarken, ‘sonucu önceden belli olduğu’ gerekçesiyle, şikayette bulunmayı düşünmedikleri de kaydedildi.

Öte yandan Kudüs’teki Mescid-i Aksa Külliyesi’nin müdürü Dr. Nacih Bekirat’ın, 6 ay süreyle Mecsid-i Aksa’ya girişinin yasaklanmasını protesto eden bir gencin de görevli olduğu Mescid’i Aksa’ya girmesinin yasaklandığı bildirildi.

Tarık el-Haşmelu adlı Filistinli gencin, dün Bekirat’a destek amacıyla düzenlenen bir gösteriye katıldığı gerekçesiyle İsrail güvenlik güçleri tarafından gözaltına alındığı ve 750 dolar para cezası ve 15 gün süreyle Mescid-i Aksa’ya giriş yasağı karşılığında salıverildiği belirtildi.

Korsan İsrailli yerleşimciler Silvan mahallesinde Filistinlilere saldırdı Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık