İslami Davet

Siyonist işgal devleti Filistinlilere ait 467 binayı yıktı, 702 Filistinliyi sürgün etti

9 Eylül 2012 10:26

BM raporlarına göre Siyonist işgal devleti Batı Yaka’da C kategorisine sokulan bölgede yaşayan Filistinlilerin evlerini yıkmaya ve buralarda ırkçı tasfiye amacıyla Filistinlileri göçe zorlamaya devam ediyor. Oslo Anlaşması’na göre tamamen İsrail kontrolüne bırakılan C kategorisindeki bölgelerde işgal güçleri ve onların himaye ettiği Yahudi yerleşimciler ayrıca Filistinlilere yönelik olarak ciddi anlamda insan hakları ihlallerinde bulunuyorlar.

BM İşgal Altındaki Filistin Topraklarındaki İnsanî İşler Koordinasyon Ofisi (United Nations Office for Coordination of Humanitarian Affairs -OCHA) tarafından yayınlanan son haftalık raporda işgal devletinin C kategorisindeki bölgelerde gerçekleştirdiği yıkım ve göçe zorlama faaliyetleri hakkında ayrıntılı bilgi verildi.

Raporda bu yılın başından raporun hazırlandığı tarihe kadar geçen süre içinde Filistinlilere ait 467 binanın yıkıldığı, bunların 140’ının mesken olarak kullanıldığı, aynı dönemde 702 Filistinlinin de göçe zorlandığı ifade edildi.

Rapora göre yine C kategorisine giren bölgelerde bu dönem içinde işgal güçlerinin gerçekleştirdiği saldırılarda 17 Filistinli vatandaş yaralanırken Yahudi yerleşimciler de araba yakma amaçlı yedi ayrı saldırı gerçekleştirdiler. Yerleşimciler ayrıca Filistinlilere hakaret içerikli ırkçı sloganlar yazdıkları gibi arabaları taşlama, tarım alanlarını yakma, Filistinlilere taşlı saldırı ve onların araçlarına zarar verme gibi değişik amaçlarla ırkçı saldırılar gerçekleştirdiler.

Raporda işgal devletinin Yahudi yerleşim alanlarını genişletme amaçlı ihlalleri hakkında da ayrıntılı bilgilere yer verildi.

Siyonist işgal devleti Filistinlilere ait 467 binayı yıktı, 702 Filistinliyi sürgün etti Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık