İslami Davet

Suriye’deki Yermük Mülteci Kampı’nda bir Filistinli mülteci daha şehit edildi

9 Eylül 2012 10:31

Son günlerde yoğun saldırılara maruz kalan, Şam’daki Filistinli mültecilerin yaşadığı Yermük Mülteci Kampı’nda dün (8 Eylül Cumartesi) bir Filistinli daha şehit edildi.

Yermük Mülteci Kampı’nın içinden ulaşan haberlere göre Ahmed Muhammed Ebu’l-Heyca adlı bir genç gerçekleştirilen yoğun saldırıda hayatını kaybetti.

Bu arada Salahuddini Eyyubi Camisi’nin minarelerinden yapılan duyurularda çevreye keskin nişancıların yerleştiği ve Salahuddini Eyyubi Camisi’ne giden Er-Remle Caddesi’nde yürüyenleri hedef aldıkları, bir gencin de bu caddede saldırıya maruz kalarak yaralandığı hatırlatıldı.

Geçtiğimiz Perşembe (6 Eylül) akşamı yoğunlaştırılan ve Cuma günü Cuma saatlerinde de devam eden havan topu saldırılarında toplam 10 Filistinli mülteci öldürülmüştü. Bunların 5’i Perşembe akşamı, 5’i de Cuma sabahı gerçekleştirilen saldırılarda öldürüldü. Saldırılarda 20 Filistinli mülteci de yaralanmıştı.

Dünkü saldırılarda Filistinli mültecilerin Cuma namazı için toplandıkları Filistin Camisi’nin özellikle hedef alınması ve ahalinin Cuma namazına toplanmaya başladığı sırada birkaç havan topu mermisinin bu caminin çevresine düşmesi de dikkat çekiciydi.

Suriye’deki Yermük Mülteci Kampı’nda bir Filistinli mülteci daha şehit edildi Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık