İslami Davet

ABD’nin Kudüs İsrail’in başkentidir ve öyle kalacaktır kararı bir skandal ve açıkça işgal taraftarlığıdır

10 Eylül 2012 0:25

Filistin İslâmî Direniş Hareketi (Hamas), Barack Obama’nın yeniden başkanlık adaylığında Amerika’daki siyonist lobinin desteğini alabilmek için Kudüs konusundaki tutumunu tamamen siyonist işgal devleti politikasına ayarlamasına şiddetle tepki gösterdi.

Hamas Amerikan Demokrat Partisi’nin Kudüs konusundaki tutumunun tam anlamıyla bir skandal ve siyonist işgale şartsız destek verdiğinin göstergesi olduğunu dile getirdi. Hamas, bu durum karşısında ABD’nin elinde rehin durumdaki masa başı görüşmelerle meseleye çözüm aramanın tamamen abesle iştigal olduğunun bir kez daha gözler önüne serildiğine dikkat çekti.

Hamas’ın (7 Eylül Cuma) yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Hamas, ABD Demokratik Partisi’nin “Kudüs İsrail’in başkentidir ve öyle kalacaktır” ibaresini parti programına yeniden almakla Kudüs konusunda önemli bir geri adım attığına ve demokratik olmayan bir tavır takındığına dikkat çekerek bu tavrını şiddetle kınamaktadır.”

Açıklamada bu tutumun aslında ABD gözetimindeki masa başı görüşmelerden niçin sonuç alınamadığını da gösterdiğine işaret edilerek siyonist işgalin hamisi ve destekçisi durumundaki ABD’nin ipleri elinde tuttuğu görüşmelerden bir şey bekleyenlerin serap peşinde koştukları ifade edildi.

Hamas, Kudüs’ün Filistin’in ebedi başkenti olduğu ve öyle kalacağı hatırlatılarak Filistin halkının Kudüs konusundaki ilkesinden asla taviz vermeyeceğini, onu özgürlüğüne kavuşturuncaya kadar direnişinden geri adım atmayacağını bildirdi.

ABD’nin Kudüs İsrail’in başkentidir ve öyle kalacaktır kararı bir skandal ve açıkça işgal taraftarlığıdır Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık