İslami Davet

İşgal zindanlarında yatan Kudüs eski bakanı’nın sağlık durumu kötüye gidiyor

10 Eylül 2012 7:37

Ahrar Esir Araştırmaları ve İnsan Hakları Merkezi, Siyonist işgal zindanlarında esir tutulan Kudüs eski bakanı Halid Ebu Arafe’nin sağlık durumunun kötüye gitmesinden Ebu Arafe’nin tedavisi için gerekli tıbbi imkânları sunmayan cezaevi idaresinin sorumlu olduğunu söyledi.

Ahrar Esir Araştırmaları Merkezi (6 Eylül Perşembe) konuyla ilgili bir bildiri yayınladı. Bildiride, Ebu Arafe’nin böbrek hastası olduğu, zaman zaman şiddetli ağrılar çektiği ve Kudüs eski bakanının ihtiyacı olan tedaviden mahrum bırakıldığı ifade edildi.

Esir Halid Ebu Arafe’nin sağlık durumunun çok kötü olduğunu bildiren Ahrar Esir Araştırmaları Merkezi, tedavi görmediği için Ramazan ayının son on günü oruç tutamadığını açıkladı.

Ahrar Esir Araştırmaları ve İnsan Hakları Merkezi, insan hakları örgütlerine çağrıda bulunarak Siyonist işgal zindanlarında yatan Filistinli esirlerin sorunlarına dikkat çekilmesini ve işgal yönetimine baskı yapılmasını istedi.

Kudüs eski bakanı Halid Ebu Arafe, 22 Ocak 2012’de Kudüs’teki Kızılhaç binasının avlusundaki eylem çadırına işgal güçlerinin düzenlediği baskında gözaltına alınmıştı.

İşgal zindanlarında yatan Kudüs eski bakanı’nın sağlık durumu kötüye gidiyor Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık