İslami Davet

İslâmî Vakıflar İdaresi’nden Bukeyrat’ın Mescidi Aksa’dan uzaklaştırılmasına tepki geldi

10 Eylül 2012 0:06

Kudüs’teki İslâmî Vakıflar İdaresi, Mescidi Aksa’nın El Yazmaları Kısmı Müdürü ve bu kutsal mabedin de yönetim heyetinden olan Dr. Nacih Bukeyrât’ın altı ay süreyle Mescidi Aksa’ya girişinin yasaklanması ve bu yolla normal görevini yürütmesinin engellenmesi kararına tepki gösterdi.

İslâmî Vakıflar İdaresi Genel Müdürü Azzam El-Hatib, Filistin Enformasyon Merkezi’nin Kudüs muhabirine yaptığı açıklamada bu kararın şiddet içerikli, aşağılayıcı ve onaylanması kesinlikle mümkün olmayan bir askerî karar olduğunu vurguladı.

El-Hatib işgal yönetiminin Şeyh Bukeyrat’ı Mescidi Aksa’dan uzaklaştırma kararında kullandığı gerekçelerin tamamen asılsız, tutarsız ve gerçek dışı olduğuna dikkat çekerek, onun Vakıflar Bakanlığı’na bağlı olarak ve bu bakanlığın talimatları doğrultusunda çalıştığını, dolayısıyla bakanlığın kararın iptali için acilen harekete geçmesi gerektiğini hatırlattı.

İslâmî Vakıflar İdaresi, Siyonist işgal rejiminden İslâmî vakıfların ve kutsal Mescidi Aksa’nın işlerine müdahale etmemesini, Dr. Nacih Bukeyrât hakkında verdiği kararı derhal iptal etmesini ve bu tür muamelelerine artık son vermesini istedi.

İslâmî Vakıflar İdaresi’nden Bukeyrat’ın Mescidi Aksa’dan uzaklaştırılmasına tepki geldi Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık