İslami Davet

Nablus’ta siyonist işgal güçlerinin açtığı ateş sonucu 3 Filistinli yaralandı

10 Eylül 2012 0:58

İşgal altındaki Batı Yaka’nın kuzeyinde ve Nablus vilayetinin güneyinde yer alan Kasra beldesinde Siyonist işgal güçleriyle Filistinliler arasında (8 Eylül Cumartesi) akşam yaşanan çatışmalarda üç Filistinlinin işgal askerlerinin açtığı ateş sonucu yaralandığı ifade edildi.

Kasra beldesindeki çatışmaların Siyonist gaspçılardan bir grubun beldeye baskın düzenleme girişimi üzerine patlak verdiği, Siyonist işgal askerlerinin gaspçı grubu himaye etmek amacıyla Filistinlilerin üzerine göz yaşartıcı bomba ve ses bombası attığı bildirildi.

Siyonist gaspçılardan oluşan grup beldenin kenar mahallelerine baskın düzenleyip çiftçilere saldırmaya çalıştı. Belde halkının Siyonist gaspçılara karşılık vermesi ve baskın girişimini püskürtmesi üzerine çıkan çatışmaların ardından Siyonist işgal güçlerinin gaspçıları korumak üzere çatışmalara müdahale ettiği kaydedildi.

Siyonist gaspçılar, işgal güçlerinin himayesinde buldukları her fırsatta Filistinlilere, evlerine ve ekili arazilerine saldırıyor, yakıp yıkıyor ve ürünlere zarar veriyor. Tüm bu saldırıları seyretmekle yetinen Siyonist işgal güçleri ise Filistinlilerin gaspçılara karşı koyması halinde Siyonist gaspçıları korumak için duruma müdahale ediyor.

Nablus’ta siyonist işgal güçlerinin açtığı ateş sonucu 3 Filistinli yaralandı Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık