İslami Davet

Rafah kapısı haftanın bütün günlerinde iki yöne de açık olacaktır

10 Eylül 2012 0:50

Gazze’ye uygulanan insanlık dışı ambargonun kırılması ve bölgenin dünyaya açılan tek kapısı durumundaki Rafah sınır kapısının kullanımını kolaylaştırma yönünde atılan olumlu adımlar Filistin halkını sevindiriyor. Mısır yönetiminin aldığı son karara göre Rafah sınır kapısı artık haftanın bütün günlerinde ve her iki yöne de açık kalacak.

Direniş Komiteleri adına açıklama yapan Muhammed Bureym Ebu Mucahid, Mısır’ın Rafah sınır kapısının kullanımı konusunda attığı yeni adımın altı yıldan beri süren insanlık dışı ambargonun kırılması ve Gazze ahalisinin üzerindeki baskının hafifletilmesi yolunda atılmış önemli bir adım olduğunu dile getirerek, Mısır yönetimini bu cesaretli adımından dolayı kutladı.

Direniş Komiteleri Basın Sözcüsü Ebu Mücahid (7 Eylül Cuma) yaptığı açıklamada kapının iki yöne açılması kararının Mısır yönetiminin Gazze’ye uygulanan ambargoyu etkisiz hale getirme çabasında kararlı olduğunu gösterdiğine dikkat çekti.

Ambargoya Karşı Halk Komitesi’nin başkanı milletvekili Cemal el-Hudari de kararla ilgili açıklamasında Rafah kapısını açma ve Gazze’nin dünyayla irtibatını kolaylaştırma çabalarından dolayı Mısır yönetimini kutladı.

Hudari, kapının haftanın bütün günlerinde ve iki yöne açık tutulmasının ihtiyaç sahibi binlerce insanın, hastaların, öğrencilerin ve beklemekte olan muhtelif kişilerin giriş ve çıkış yapmasına imkân sağlayacağını dile getirdi.

Cemal el-Hudari, altı yıldan beri siyonist işgalin muhasarası altında tutulan Gazze halkının tek kurtuluş kapısı olan Rafah sınır kapısının bütün günlerde açık tutulmasının büyük önem arz ettiğini ifade etti.

Rafah kapısı haftanın bütün günlerinde iki yöne de açık olacaktır Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık