İslami Davet

Sina’daki saldırılarla Muhammed Dahlan’ın ilişkisi olduğu ifade edildi

10 Eylül 2012 0:50

Mısır silahlı kuvvetlerinin Sina’daki saldırıları aydınlatmak amacıyla düzenlediği ve Kartal 2 adı verilen operasyon ve sorgulamalarda elde edilen bilgiler ve ulaşılan sonuçlar hakkında (8 Eylül Cumartesi) sabah bir basın toplantısı düzenlendi.

Basın toplantısında Sina’da Mısır’ın sınır güvenlik güçlerini hedef alan ve geçtiğimiz Ramazan ayında, 5 Ağustos Pazar günü iftar saatinde gerçekleştirilen, 16 askerin öldürüldüğü terör saldırıları hakkında ilginç ayrıntılar ve bu olaylarla ilişkilerinin olduğu tespit edilen bazı isimler açıklandı.

Ordu görevlileri sivil polisle de işbirliği içinde gerçekleştirdiği Kartal 2 operasyonunda, Mısır İslâmi Cihad Hareketi’nin lideri Mecdi Sâlim’in ortaya çıkardığı bazı bilgilerden de yararlanarak saldırıyla ilişkileri olanlar hakkında bazı önemli bilgi ve belgelere ulaşmayı başardı. Bu bilgi ve belgeler saldırılarla işgal devletinin istihbarat örgütü Mossad’ın ve Fetih’in eski liderlerinden Muhammed Dahlan’ın bağlantısının olduğunu ortaya koyuyor.

Mecdi Salim daha önce yaptığı muhtelif basın açıklamalarında, Sina’da olayların yaşandığı bölgede yaşayan ileri gelen şahsiyetlerin ve bazı Selefi liderlerin gözlemlerine dayanarak verdiği bilgilerde, olay yerinde görev yapan bazı eski ordu yetkililerinin kendilerine ulaşan bilgi ve uyarılar karşısında harekete geçmediklerini, gerekli tedbirleri almayarak saldırı planlarının önünü açık tuttuklarını söylemişti.

Mecdi Sâlim açıklamalarında aynı zamanda Siyonist işgal ordusuna çalışan ve Arap görünümlü bazı kişilerin Sina’ya girip şiddet eylemlerine hazırlandığına dair önemli işaretler alınmasına rağmen gerekli tedbirlerin alınmadığına dikkat çekmişti.

Sina’daki saldırılarla Muhammed Dahlan’ın ilişkisi olduğu ifade edildi Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık