İslami Davet

Siyonist işgal askerleri cenaze törenine katılanların üzerine ateş açtı

10 Eylül 2012 0:30

Siyonist işgal güçlerinin (6 Eylül Perşembe) öğleden sonra açtığı ateş sonucu Gazze kentinin doğrusunda Filistinli bir gencin yaralandığı bildirildi.

Görgü tanıklarının ifadesine göre, Gazze kentinin doğusundaki Şehitler Mezarlığı’nın doğu kesiminde konuşlanan Siyonist işgal güçleri bugün öğle saatlerinden sonra dün gece ve bu sabah Siyonist işgal güçlerinin gerçekleştirdiği saldırılarda hayatını kaybedenler için düzenlenen cenaze törenine katılanların üzerine otomatik silahlarla ateş açtı. Saldırıda cenaze törenine katılanlardan Filistinli bir gencin yaralandığı belirtildi.

Filistin hastane kaynakları, işgal askerlerinin açtığı ateş sonucu yirmi yaşlarında bir Filistinli gencin yaralandığını ve yarasının orta derecede olduğunu, yaralı gencin tedavi için Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Kemal Advan Hastanesi’ne kaldırıldığını söyledi.

Siyonist işgal güçlerinin dün gece Gazze Şeridi’nin orta kesimine düzenlediği hava saldırısında ve bu sabah işgal ordusunun düzenlediği topçu saldırısında toplam altı Filistinli şehit oldu.

Siyonist işgal askerleri cenaze törenine katılanların üzerine ateş açtı Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık