İslami Davet

Yermük mülteci kampına yönelik son saldırılarda 10 kişi hayatını kaybetti

10 Eylül 2012 0:03

Şam’da Filistinli mültecilerin yaşadığı Yermük mülteci kampına yönelik korkunç saldırılar devam ediyor. (6 Eylül Perşembe) akşamdan beri gerçekleştirilen saldırılarda öldürülenlerin sayısı 10’u buldu. Onlarca mülteci de yaralandı.

Verilen haberlere göre Yermük mülteci kampının mahallelerini hedef alan saldırılar dün akşam saatlerinde yoğunlaşmış ve havan topu ve roketlerle saldırılar düzenlenmişti. (6 Eylül Perşembe) akşam saatlerinde beş kişinin hayatını kaybettiği bildirilmişti.

Suriye’deki Filistinlilerin işlerini takip eden kurumların sosyal medyaya yönelik mesajlarından alınan son bilgilere göre saldırılar bugün sabah ve öğle saatlerinde de devam etti. Mesajlarda yer alan bilgilere göre son 24 saat içinde öldürülenlerin sayısı 10’a ulaştı. Öldürülenlerden birinin Eyhem Mustafa eş-Şihabi adlı genç olduğu açıklandı. Diğerlerinin kimlikleri hakkında henüz herhangi bir bilgi verilmedi.

Saldırılarda en az yirmi kişi de yaralandı.

Yermük News’in facebook sayfasında yer alan bilgilere göre Yermük mülteci kampına dün akşamdan itibaren yoğun havan topu saldırısı gerçekleştirildi. Saldırıda kampta oturanların birçoğunun devam ettiği Filistin Camisi’nin de hedef alınması dikkat çekiciydi. Atılan top mermilerinin bazıları bu caminin yakınına bazıları Meğaribe Caddesi’ne düştü.

Yermük mülteci kampına yönelik son saldırılarda 10 kişi hayatını kaybetti Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık