İslami Davet

11 Eylül bahanesi ile 1 milyondan fazla insan Irak ve Afganistan’da öldürüldü

11 Eylül 2012 19:57

İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, 11 Eylül bahanesi ile Irak ve Afganistan’a saldırıldığını ve bir milyondan fazla kişinin bu ülkelerde öldüğünü söyledi.

Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, Fransa kitle iletişim araçlarından 4 gazeteciye verdiği mulakatında, “11 eylül olaylarında 3 bin kişi öldü. Herkes üzüldü. Rahatsız oldu. Olayda hayatını yitirenlerin ailelerinin acıları paylaşıldı. Fakat insanlar olaylara medyatik bakmaya başlayınca, işgalcilerin yaptıklarını da meşru görmeye başlıyorlar” dedi.

Ahmedinejad, ” Bu olay, medyatik boyutlu olmamış olsaydı, bugün Amerikan güçlerinin, Afganistan, Irak ve Fars körfezinde de olmayacaklardı ” dedi.

11 eylül olayları bahanesiyle bu güne kadar 1 milyondan fazla insanın öldürüldüğünü hatırlatan Ahmedinejad, ” 11 eylül olayı tam bir medya olaylarına dönüştü”diyerek medyanın neden Afganistan ve Irak’ta hayatını kaybeden bir milyon kişi için sustuğu sorusunu yöneltti.

Ahmedinejad 16. Bağlantısızlar hareketi liderler zirvesine ilişkin olarak da, bağlantısızlar hareketinin sahip olduğu imkan ve potansiyellerin, uluslar arası Siyonistlerin sabote siyasetlerine, sultacı ve emperyalist siyasetleri boşa çıkarma, dünya genelindeki gelişmeleri, adalet, özgürlük doğrultusunda yapılandırma, dünya’da mevcut sistemin ayaklar altına alınması yönünde kullanılması gerektiğini söyledi.

Ahmedinejad “İran’a yönelik yaptırımlarında, İran’ın teslim olacağını sanıyorlardı fakat, bu düşünce yanlış bir düşünce idi ve bunu da gördüler” diye konuştu.

11 Eylül bahanesi ile 1 milyondan fazla insan Irak ve Afganistan’da öldürüldü Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık