İslami Davet

Abbas’a bağlı güvenlik güçlerinin gösterilere müdahalesi sonucu onlarca kişi yaralandı

11 Eylül 2012 21:56

İşgal altındaki Batı Yaka’nın birçok kentinde düzenlenen hayat pahalılığını ve kötü yönetimi protesto gösterilerinde vatandaşlar öfkelerini gayrı meşru hükümetin başkanı Selam Feyyad’a boşalttı.

El-Halil kentinde düzenlenen protesto gösterisi sırasında Filistinli gençler Selam Feyyad’ın büyük bir posterini ayakkabılarıyla taşladıktan sonra yaktı. Batı Yaka’da birkaç gün önce başlayan ve hayat pahalılığını, kötü yönetimi ve yolsuzlukları, benzindeki ve diğer temel tüketim maddelerindeki fahiş fiyat artışını protesto için düzenlenen gösteriler devam ediyor.

Bu arada, Batı Yaka’nın çeşitli bölgelerinde düzenlenen protesto gösterilerini Ramallah yönetimine bağlı güvenlik birimlerinin şiddet kullanarak bastırmak istemesi üzerine onlarca Filistinli yaralandı.

Nablus kentinde hayat pahalılığını ve kötü yönetimi protesto için sokağa dökülen halkla güvenlik birimleri arasında çıkan çatışmalarda çok sayıda kişinin yaralandığı bildirildi. El-Halil’de de polis güçleri kent merkezinde düzenlenen protesto gösterisini şiddet kullanarak dağıttı.

Nablus’ta Ticaret ve Sanayi Odası, Nablus İşadamları Platformu ve Nablus Belediyesi tarafından düzenlenen protesto yürüyüşünün sonunda göstericilerle güvenlik güçleri arasında çatışmalar yaşandı.

Gösterileri organize edenler, protesto gösterilerinin barışçıl olduğunu vurgulayarak, kamuya ait binalara zarar verilmemesini istedi.

Yukarı Çık