İslami Davet

İşgal yönetimi 4 Filistinli gencin Mescid-i Aksa’ya girme yasağını uzattı

11 Eylül 2012 22:48

Siyonist işgal yönetimi, Kudüs sakinlerinden Filistinli dört gencin Mescid-i Aksa’ya girmesini yasaklayan kararı üç ay süreliğine bir kez daha uzattı. Filistinli gençlere verilen haritaya göre, gençlerin Mescid-i Aksa’ya en fazla yirmi metre yaklaşabilecekleri, kararın düzeni ve kamu güvenliğini koruma amacıyla alındığı belirtildi.

Vadi Hulve Bilgi Merkezi, konuyla ilgili yayınladığı bildiride, Mescid-i Aksa’ya girme yasağı uzatılan gençlerin Misbah Ebu Subeyh, Hamza Zuğeyr, Heysem El-Cu’be ve kardeşi Fadi El-Cu’be olduğunu, yasak kararlarının iç bölge komutanı tarafından imzalandığını açıkladı.

Bildiride, Filistinli gençlerin Mescid-i Aksa’ya girmelerini yasaklayan askeri emrin 6 Eylül’den 5 Aralık’a kadar geçerli olduğu ifade edildi.

Filistinli gençler Zuğer, Ebu Subeyh ve Heysem El-Cu’be’nin kararı Pazar ve Pazartesi günleri Sulh Mahkemesi’nde yapılan duruşma sonrasında teslim aldıkları ve gençlerin El-Meskubiyye gözaltı merkezine götürülerek kendilerine yasak kararının teslim edildiği, Fadi El-Cu’be’nin ise çalıştığı iş yerinde kararı teslim aldığı belirtildi.

Bu arada Misbah Ebu Subeyh’in beş yıldır ve Hamza Zuğeyr’in üç yıldır, Heysem El-Cu’be’nin bir yıl üç aydır ve kardeşi Fadi El-Cu’be’nin ise dokuz aydır Mescid-i Aksa’ya girmelerinin yasak olduğu kaydedildi.

Yukarı Çık