İslami Davet

Siyonist işgal güçleri Batı Yaka’da 9 Filistinliyi gözaltına aldı

11 Eylül 2012 19:30

Siyonist işgal güçleri bu sabah (11 Eylül Salı) erken saatlerde işgal altındaki Batı Yaka’nın çeşitli bölgelerinde geniş çaplı baskınlar düzenledi ve işgal güçlerince aranıyor oldukları gerekçesiyle dokuz Filistinliyi gözaltına aldı.

Siyonist askeri kaynaklar, dokuz Filistinlinin Siyonist işgal hedeflerine yönelik eylemlere karıştıkları şüphesiyle gözaltına alındığını ifade ederken gözaltına alınanların kimlikleri, her hangi bir örgüte üye olup olmadıkları ve nereye götürüldükleri hakkında bilgi verilmedi.

Bu arada Siyonist işgal radyosu, işgal güçlerinin Tulkerem kentinde üç Filistinliyi ve El-Halil’e bağlı El-Urub köyünden iki Filistinliyi gözaltına aldığını duyurdu.

Filistinli yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Siyonist işgal güçleri sabah erken saatlerde insanlar uykudayken kapıları kırarak evlere baskı düzenledi ve arama yaptığı evlerde ev sakinlerine korku dolu anlar yaşattı.

Nebi Salih’teki Halk Direnişi Basın Ofisi’nden yapılan açıklamada, bu sabah köye baskın düzenleyen Siyonist işgal güçlerinin köy halkının üzerine plastik mermi ve göz yaşartıcı bomba yağdırdığı ve 25 yaşındaki Ömer Salih Et-Temimi isimli Filistinli gencin işgal askerlerinin attığı gerçek mermilerle yaralandığı, Filistinli gencin hastaneye kaldırılırken köyün girişindeki askeri kontrol noktasında ambulansın içerisinden çıkarılarak gözaltına alındığı bildirildi.

Siyonist işgal güçleri Batı Yaka’da 9 Filistinliyi gözaltına aldı Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık