İslami Davet

Ürdün’deki özel hastaneler, Abbas yönetiminden borçlarını ödemesini istedi

11 Eylül 2012 21:49

Ürdün’deki Özel Hastaneler Derneği Başkanı Fevzi El-Hammuri, Filistin Özerk Yönetimi’nden Ürdün’deki özel hastanelere olan borçlarını bir an önce ödemesini istedi.

El-Hammuri, dün (10 Eylül Pazartesi) Ramallah yönetimi Sağlık Bakanı Hani Abidin ve beraberindeki heyet ile Ürdün’ün başkenti Amman’da görüştü.

Filistin Özerk Yönetimi’nin Ürdün’deki özel hastanelere biriken borcunun özel hastaneler için büyük bir yük oluşturduğunu söyleyen El-Hammuri, 30 milyon Ürdün dinarını (yaklaşık 42.4 milyon dolar) geçen borcun en kısa sürede ödenmesini talep etti.

El-Hammuri, Ürdün Özel Hastaneler Derneği üyesi hastanelerin Ramallah yönetimi Sağlık Bakanlığı tarafından tedavi için söz konusu hastanelere sevk edilen Filistinli hastalara verdiği sağlık hizmetlerinden ve gösterdiği kolaylıklardan bahsederek, Filistin halkının direnişini desteklemek için gerekli yardımın yapıldığını ve hastalara destek olunduğunu söyledi.

İflasın eşiğindeki Filistin Özerk Yönetimi ve Ramallah’taki gayrı meşru hükümet bugünlerde bir yandan ekonomik krizle, bir yandan da her gün daha da artan hayat pahalılığını protesto gösterileriyle boğuşuyor. Mahmud Abbas ve Selam Feyyad yönetimlerinin yolsuzluklarından bıkan öfkeli halkın patlama noktasına geldiği bildiriliyor.

Ürdün’deki özel hastaneler, Abbas yönetiminden borçlarını ödemesini istedi Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık