İslami Davet

Cemal El-Hudari: Yerleşkelerde yeni üniversite kurulması toprak gasbını kökleştirir

13 Eylül 2012 9:12

Kuşatmaya Karşı Halk Komitesi Başkanı Cemal El-Hudari, Siyonist işgal yönetiminin işgal altındaki Batı Yaka’da Ariel Yahudi Yerleşkesi’nde yeni bir üniversite kuracak olmasının toprak gasbını kökleştirdiğini söyledi.

Milletvekili El-Hudari, (10 Eylül Pazartesi) konuyla ilgili bir bildiri yayınladı. Bildiride, işgal hükümetinin kararının tehlike çanları çaldığını ve Batı Yaka ve Kudüs’te daha çok toprak gasbetmek isteyen işgal yönetimine karşı Filistinlilerin, Arapların ve uluslararası toplumun acilen harekete geçmesini istedi.

Siyonist işgal hükümetinin kararının Filistinlilerin taleplerini ve Yahudi yerleşim birimi inşasını reddeden uluslararası toplumu hiçe saymak anlamına geldiğini dile getiren milletvekili El-Hudari, Batı Yaka’da bunlar olurken işgal altındaki Kudüs’te ve Mescid-i Aksa’da Yahudileştirme çalışmalarının yoğunlaştığını ve Gazze’ye uygulanan kuşatmanın da sürdüğünü belirtti.

Milletvekili El-Hudari, Batı Yaka’nın ırkçı ayrım duvarı ve işgal güçlerinin askeri kontrol noktalarıyla parçalara bölündüğünü, işgal ordusu ve Siyonist gaspçıların Filistin halkını hedef alan saldırılarının devam ettiğini bildirdi.

Cemal El-Hudari: Yerleşkelerde yeni üniversite kurulması toprak gasbını kökleştirir Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık