İslami Davet

Filistin Başbakanı: ABD, Hz. Peygamber’e dil uzatan filmden dolayı özür dilemelidir

13 Eylül 2012 22:06

Amerikan yapımı filmde Hz. Peygamber (s.a.s)’e dil uzatılmasını kınayan Filistin Başbakanı İsmail Heniyye, filmin temelde Hz. Peygamber ile İslam’ı hedef aldığını söyledi.

Gazze’yi ziyaret eden Mısır Tabipler Odası’ndan bir heyeti bugün Gazze’de kabul eden Heniyye, ABD’den bu film nedeniyle İslam ümmetinden özür dilemesini talep ederek, Amerika’nın filmin İslam dünyasında büyük bir devrime neden olabileceğini anlaması gerektiğini kaydetti.

Amerikan vatandaşı Siyonist yapımcının Siyonist iş adamlarının katkılarıyla hazırladığı, temelde İslam’a ve Hz. Peygamber’e (s.a.s) hakaret için hazırlanan filmin internette yayınlanan fragmanı İslam dünyasını ayağa kaldırdı. Mısır, Libya, Yemen ve Filistin’de film protesto edilirken, Libya’da ABD Konsolosluğu’na atılan roket ABD Büyükelçisi’nin ölümüne neden oldu.

Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi de yaptığı açıklamada filmi ve filmin arkasında duranları kınadı ve Hz. Peygamber (s.a.s)’e düşman olanların kendilerine de düşman olduğunu ifade etti.

Diğer taraftan Gazze’ye gelen Mısır heyetine teşekkür ettiklerini belirten Heniyye, Gazze’de ilaçların tükendiği bir sırada getirilen yardımların çok önemli olduğunu söyledi.

Filistin Başbakanı: ABD, Hz. Peygamber’e dil uzatan filmden dolayı özür dilemelidir Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık