İslami Davet

İslami değerlere yönelik çirkin saldırının sorumlusu Amerikan hükümetidir

13 Eylül 2012 10:40

İslami şura meclisi başkanı Ali Laricani, İslami değerlere yönelik çirkin saldırının sorumluğunun Amerikan hükümetinde olduğunu söyledi.

İslami şura meclisi başkanı Ali Laricani, önceki gün Kum kentinde Kum Fevziye medresesinde İmam Cafer-i Sadık as’ın şehadeti münasabetiyle düzenlenen yas merasiminde, İslam peygamberine yönelik çirkin saldırıyı kınayarak, Amerika’da, İslam peygamberine yönelik böyle çirkin ve küstah bir filmin yapılması ve yayınlanası telin edilecek çirkin bir hareket olduğunu söyledi.

İslami şura meclisi başkanı Ali Laricani, Amerikalı siyasetçilerin, muhtelif kültür ve medeniyetlere destek verdiklerini söylemelerine rağmen, bu iddiaların tamamen yalan olduğu gibi desteklenen kültürlerin de fesad ve ahlaksızlık olduğunu dile getirdi.

İslami şura meclisi başkanı Laricani, ABD ve Siyonist rejiminin, kültürler arası kin ve nefret oluşturma siyasetlerinin, kabul edilmediğini hatırlatarak, “Amerikalılar tarafından, kültürler ve inançların tahrib edildiği ve Obama’nın iş başına gelmeden önce müslümanlara karşı saygılı olacağı değişim siyasetleri izleyeceği söylemlerinin aksine bu gün, iş başına geldikten sonra, söylemlerinin büyük bir yalan olduğu daha net ortaya çıkmakta ve dünya müslümanlarını üzüntüye boğan olaylara tanık olunmakta. Siyonist rejim ve ABD izledikleri bu siyasetlerle dünya müslümanlarının kin ve nefretlerini alacaklar diye konuştu.

İslami değerlere yönelik çirkin saldırının sorumlusu Amerikan hükümetidir Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık