İslami Davet

Kanada’nın İran ile ilişkilerini kesmesi siyonist rejim tarafından sevinçle karşılandı

13 Eylül 2012 20:42

Kanada’nın İran İslam Cumhuriyeti ile ilişkilerini kesmesi Siyonist rejim tarafından büyük bir sevinçle karşılandı.

Korsan İsrail dışişleri bakanı Avigdor Lieberman, Kanada’nın İran ile ilişkilerini kesme kararını takdirle anarak “Kanada dünyada barış ve istikrarı savunma yükümlülüğünü ispat etti. Kanada bu kararı ile Tahran’daki tehlikeli rejim ile mücadele etme gerektiği zamanda güçlü iradesini de göstermiş oldu. Umuyorum ki, bütün uluslar arası toplum da Kanada’nın göstermiş olduğu bu kararlılığı ve cesareti gösterir” dedi.

Korsan İsrail başbakanı Benyamin Netenyahu ise, Kanada’nın İran İslam Cumhuriyeti ile siyasi ilişkilerini kesme kararını büyük sevinçle karşılayarak, “Kanada başbakanı Stephen Harper’in İran’a ve bütün dünyaya açık bir mesaj göndererek gösterdiği liderliğini ve cesaretini tebrik ediyorum” dedi.

Netenyahu açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Tahran’da bir hafta önce ortaya çıkan Yahudi düşmanlığı ve nefretin hemen akabinde Kanada hükümetinin almış olduğu bu karar çok önemlidir. Bu pratik adım uluslar arası toplumun İran karşısında üslenmesi gereken sorumluluğu için de bir örnektir. Böylelikle uluslararası toplum İran’a kırmızı çizgileri göstermek için gereken adımı atmalıdır.”

Kanada’nın İran ile ilişkilerini kesmesi siyonist rejim tarafından sevinçle karşılandı Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık