İslami Davet

Mihmanperest: Es’Senusi’nin İmam Musa Sadr’la ilgili açıklamaları doğru değil

14 Eylül 2012 23:06

İran dışişleri bakanlığı sözcüsü Ramin Mihmanperest, 1978’de Libya ziyaretinde kaçırılan İmam Musa Sadr ile ilgili olarak Arap medyasında çıkan

haberlerin doğru olmadığını belirterek, “bu gibi açıklamalar ve haberler boş iddialardır” dedi.

İran İslami Şura Meclisi’nin İmam Musa Sadr’ın kaçırılışıyla ilgili dosyanın takipçisi olduğunu belirten Mihmanperest, İran ve Lübnan dışişleri bakanlıklarının doğru kanallardan konuyu açıklığa kavuşturmaya çalıştıklarını söyledi.

Mihmanperest, Kaddafi dönemi enformasyon bakanı el’Senusi’nin İmam Musa Sadr’la ilgili Lübnan ve Libya basınında çıkan iddialarının hem İmam Musa Sadr’ın kızı hem de Lübnan dışişleri bakanı Adnan Mansur tarafından tekzip edildiğini belirterek, İran İslam Cumhuriyeti’nin el’Senusi’nin açıklamalarına itibar etmediğini bildirdi.

İran dışişleri bakanlığı sözcüsü ayrıca bu zamana kadar hem içerde hem de dış basında İmam Musa Sadr’la ilgili gündeme getirilen zanların ve tahminlerin hiç birinin doğru olmadığını da dile getirdi.

Bilindiği gibi İmam Musa Sadr 1978’de Libya lideri Kaddafi’nin daveti üzerine Libya’ya gitmiş ama ziyaretinden birkaç gün sonra kendisinden haber alınamamıştı.

Yukarı Çık