İslami Davet

Abbas güçleri Batı Yaka’da 5 Hamas mensubunu tutukladı

15 Eylül 2012 15:05

Batı Yaka’da İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’a karşı baskılarına devam eden işgal rejiminin hizmetindeki Abbas güçleri, Ramallah ve Nablus şehirlerinde düzenlediği baskınlarda 5 Hamas mensubunu daha tutukladı.

Hamas Hareketi tarafından dün (14 Eylül Cuma) yapılan açıklamada Ramallah’taki Koruyucu Güvenlik isimli birimin düzenlediği operasyonlar sırasında El-Bire şehrinden Muhammed Kar’an (33) ve Teysir Faruk’u (35) tutukladığını belirtti. Kar’an ve Faruk’un daha önce defalarca Abbas güçleri tarafından tutuklanan eski esirlerden olduğu bildirildi.

Hamas Hareketi yaptığı açıklamanın devamında, aynı güçlerin tutukladığı Birzeit Üniversitesi İslamî Hareket Öğrenci Grubu liderlerinden Umran Mazlum (27) ve Muhammed Cuma’yı (24) ise öğrencilerin üniversitede yaptıkları eylemin ardından serbest bırakmak zorunda kaldığına dikkat çekerek, Nablus’taki Abbas’a bağlı istihbarat biriminin de Mahmud Faris’i tutukladığını kaydetti.

Hamas yaptığı açıklamada ayrıca, işgal güçlerinin daha önce Abbas güçleri tarafından tutuklanan ve bir yıldan fazla zindanda kaldıktan sonra serbest bırakılan eski esirlerden Ahmed Abdurrahman ile Kudüs Üniversitesi öğrencisi Abdurrahman Muhammed’i Nablus yakınlarında göz altına aldığını ifade etti.

Abbas güçleri Batı Yaka’da 5 Hamas mensubunu tutukladı Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık