İslami Davet

Suriye Ulusal Basın Konseyi fitne amaçlı filmi kınadı

15 Eylül 2012 13:27

Suriye Ulusal Basın Konseyi, Hz. Muhammed’e (S.A.S) hakaret içeren ABD yapımı “İslam’ın Masumiyeti” isimli filmi kınadı.

Konuyla ilgili dün bir açıklama yayınlayan Ulusal Basın Konseyi; söz konusu filmi ABD-Siyonist taraflardan İslamiyet’i ve Müslümanları kötülemek için yeni bir girişim olarak nitelendirerek bu filmin ayrıca dini ve mezhepsel bir provokasyon teşkil ederek fitne ateşine benzin döktüğünü dile getirdi.

Siyonist politikaların bir yansıması olan filmin medya ve kültür aracılığıyla sömürgeciliye hizmet edecek şekilde dinler ve mezhepler arasında çatışma yaratmaya çalıştığını beyan eden Ulusal Basın Konseyi; dünyadaki bütün onurlu insanlara, yapımının arkasında ABD ve Siyonistler bulunan “İslam’ın Masumiyeti” filmiyle somutlanan dini ve mezhepsel fitne projelerini teşhir etme çağrısında bulundu.

Arap İslam dünyasındaki ilgili bütün tarafları bütün fitne planlarına karşı bilinçli ve ciddi bir şekilde direnmeye çağıran Ulusal Basın Konseyi; bu tür planların Siyonist projeyi tamamlamak amacıyla radikal güçlerin önünü açtığını kaydetti.

Söz konusu filmin yapım ve yayımının medya araçlarını ve televizyon kanallarını şüpheli amaçlar uğruna kullanma çerçevesinde geliştiğini dile getiren Ulusal Basın Konseyi; Arap ve İslam dünyasına düşmanlık politikalarının ürünü olan fitne projelerine karşı bilinçli ve mantıklı bir şekilde direnme çağrısını vurguyla yineledi.

Suriye Ulusal Basın Konseyi fitne amaçlı filmi kınadı Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık