İslami Davet

Fetih milletvekili siyonistlerle istişare eden Selam Feyyad’ı eleştirdi

16 Eylül 2012 17:16

Batı Yaka’daki Fetih Hareketi milletvekillerinden Nejat Ebu Bekir, Ramallah hükümeti başkanı Selam Feyyad’ın Batı Yaka’yı kasıp kavuran ekonomik krizden kurtulmak için Siyonist işgal rejimi yetkilileriyle istişareler yapmasını eleştirdi.

Fetih milletvekili, Feyyad’ın ekonomik krize çözüm bulmak için Siyonistlerden yardım istemesini kınarken, Fetih Hareketi’nin uzun yıllar boyunca Siyonist işgal rejimiyle anlamsız müzakereler yürüttüğünü ve işgal rejimiyle yaptığı güvenlik koordinasyonuna ise hâlâ devam ettiğini unuttu.

Milletvekili Nejat Ebu Bekir, önceki akşam Filistin televizyonunda yaptığı açıklamalarda Selam Feyyad’ın son protesto gösterileri sırasında Siyonist işgal rejimi Merkez Bankası Başkanı’yla istişarede bulunduğunu hatırlatarak, Feyyad’ın buna karşılık Filistinli ekonomi uzmanlarına ve milletvekillerine ise çözüm hakkında görüşlerini sormadığını söyledi.

“Feyyad’ın yaptığı doğru değil. Filistinli liderlerle ve uzmanlarla görüşüp düşüncelerini öğrenmesi gerekirdi” diyen Fetih milletvekili, Feyyad’ın bu davranışının büyük bir hata olduğunu ifade etti.

Fetih milletvekili Nejat Ebu Bekir, Feyyad başkanlığındaki hükümeti ağır bir şekilde eleştirerek, Feyyad hükümetinin Filistin halkının beklentilerini karşılayamadığını ve ekonomik krizin sorumlusu olduğunu söyledi.

Fetih milletvekili siyonistlerle istişare eden Selam Feyyad’ı eleştirdi Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık