İslami Davet

İşgalci Generalden İtiraf: “Hamas Yenilmesi Zor Düzenli Bir Güce Dönüştü”

16 Eylül 2012 11:59

Siyonist İsrail rejiminin bir generali Lübnan Hizbullah ve HAMAS hareketinin gücünü itiraf ederek, bu hareketlerin gücünün önümüzdeki yıllarda doruğa varacağını bildirdi.

Siyonist Ulusal Güvenlik Araştırma Merkezi tarafından yayınlanan yeni bir araştırmada, Aralık 2008-Ocak 2009 tarihinde Gazze’ye karşı savaş başlatan işgal ordusunun Hamas Hareketi’ne yenilgiyi tattırıp yüzlerce mensubunu öldürmesinin aslında zafer olmadığını belirtildi.

El-Kudsu’l-Arabi’nin yayınladığı habere göre, Siyonist merkez tarafından yayınlanan raporda “Gazze savaşı, Siyonist güvenlik ve askeri birimlerine Hamas’ın askeri kanadı Kassam Tugayları’nın basit bir terör hücresinden gerilla savaşını büyük bir ustalıkla idare edebilecek bir güce ulaştığını gösterdi” tespitinde bulunuldu.

Raporda ayrıca şu ifadelere yer verildi: “Bu savaş Siyonistlere Hamas Hareketi’nin askeri gücünü büyütmek için çok çalıştığını, askeri kanadının düzenli bir orduya benzer bir yapıya ulaşması için büyük gayretler sarf ettiğini ortaya koydu. Siyonist idari mekanizmanın hareketin gücünü görmezlikten gelme veya küçük görme yerine gereken dersleri çıkarması, askeri gücünü artırmak için çalışması ve ordusunu yeniden düzenlemesi gerekir.”

Raporda ayrıca, Dökme Kurşun Savaşı’nda kazanılan zaferden doyalı böbürlenmek yerine, ordunun Hamas’a karşı zafer kazanmaktan uzak olduğunu iyi anlaması gerektiği kaydedildi.

Diğer taraftan Siyonist Savaş Bakanı Ehud Barak Gazze’de istedikleri noktayı işgal etmeye güçlerinin yettiğini iddia ederken, Siyonist Genelkurmay Başkanı Benny Gantz da atılan füzeleri durdurmak için Gazze’ye yeni bir savaş tehdidini yineledi.

İşgalci Generalden İtiraf: “Hamas Yenilmesi Zor Düzenli Bir Güce Dönüştü” Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık