İslami Davet

Suriye Ordusu Hama’da Terörist Liderlerinden Şadi Abbası Öldürdü.

16 Eylül 2012 12:17

Hama kentinde nitelikli bir operasyon düzenleyen silahlı kuvvetlerden bir birlik, en tehlikeli terör grubunun liderini etkisiz hale getirdi.

Yetkili bir kaynak SANA’ya açıklamasında; operasyonda terör elebaşı Şadi Abbas’ın etkisiz hale getirildiğini ve terör grubundaki diğer teröristlerin tutuklandıklarını belirterek havzalarında bulunan silahlara el konulduğunu ekledi.

Antiuçak Silahların Monte Edildiği Araçlar İmha Edildi

Silahlı kuvvetlerden bir birlik Hama kırsalına düşen Şahşebu Dağında paralı teröristlere yönelik nitelikli bir operasyon düzenledi.

Hama’dan SANA’ya konuşan yetkili bir kaynak operasyonda; uçaklara karşı kullanılabilen orta ve hafif ağırlıkta makineli silahların monte edildiği bir çok aracın içindeki teröristlerle birlikte etkisiz hale getirildiğini söyledi.

Kaynak, operasyonda ayrıca; bölgede bulunan bir çok terör karargahının imha edildiğini ve içlerindeki teröristlerin ölü ve yaralı düşürüldüklerini belirtti.

Teröristler Çiftçileri Hedef Aldılar

Eli kanlı bir terör grubu dün İdlib iline bağlı Benniş Bölgesinin el-Savvağıye Köyünde çiftçileri hedef alarak otomatik taramalı silahlarla onlara ateş açtılar.

Yetkili bir kaynak SANA’ya açıklamasında eli kanlı teröristlerin tarım arazilerinde çalışan çiftçilere ateş açtıklarını ifade ederken, hain saldırı sonucunda 30 yaşındaki Abdülkerim Ali adlı vatandaşın şehit düştüğünü açıkladı. Kaynak; açılan terör ateşinde 43 yaşındaki Kasım Skeyf adlı vatandaşın da yaralandığını ifade ederek, tedavi için İdlib Devlet Hastanesine kaldırıldığını ekledi.

Çok Sayıda Terörist ve Duşkalı Araç İmha Edildi

Kahraman silahlı kuvvetler ulusal görevi kapsamında Cuma günü; Halep kırsalını eli kanlı silahlı terör gruplarından temizleme operasyonlarını sürdürüyor.

Silahlı kuvvetler Cuma günü, nitelikli bir operasyonda Duşka makineli tüfek monte edilen 15 pikabı tahrip ederek kiralık teröristleri ağır kayıplara uğrattı. Resmi bir kaynak SANA’ya, silahlı kuvvetler Bab-Halep yolu üzerinde Duşka makineli, monte edilen 7 aracı içindeki teröristlerle tahrip ederken Ehterin el-Bab yolu üzerinde Duşka makineli tüfek monte edilen 8 araçla birlikte çok sayıda teröristi etkisiz hale getirdiğini bildirdi.

Suriye Ordusu Hama’da Terörist Liderlerinden Şadi Abbası Öldürdü. Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık