İslami Davet

Halid Meşal başkanlığındaki Hamas heyeti Kahire’de görüşmelerde bulunacak

18 Eylül 2012 16:10

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi Başkanı Halid Meşal başkanlığındaki Hamas heyeti, birkaç gün sürecek Mısır ziyareti için dün (17 Eylül Pazartesi) akşam saatlerinde Kahire’ye ulaştı.

Meşal başkanlığındaki Hamas heyeti Kahire’de Mısırlı yetkililerde genelde Filistin sahasındaki gelişmeleri ve özel olarak da Gazze Şeridi’yle ilgili konuları görüşecek. Hamas heyetinin Mısırlı yetkililerle ayrıca Filistin-Mısır ilişkilerinin geleceğini de masaya yatıracakları ifade edildi.

Kaynaklar, Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin bugün (18 Eylül Salı) Halid Meşal başkanlığındaki Hamas heyetini kabul edeceğini ve görüşmede Mısır Cumhurbaşkanı’nın Filistin davasına destek stratejisi ışığında Filistin’deki gelişmelerin ele alınacağını bildirdi.

Mısır’ı ziyaret eden Halid Meşal başkanlığındaki Hamas Hareketi heyetinde Dr. Musa Ebu Merzuk, İzzet Er-Reşak, Sami Hatır, Mahmud Ez-Zehhar, Muhammed Nasr, Halil El-Hayye, Salih El-Aruri ve Nizar Avadallah’ın yer aldığı ve Kahire’de bulunan Filistin Başkanı İsmail Heniyye’nin de heyete katılacağı ifade edildi.

Halid Meşal başkanlığındaki Hamas heyeti Kahire’de görüşmelerde bulunacak Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık