İslami Davet

UNRWA çalışanları birliği seçimlerini Hamas’a yakın liste kazandı

18 Eylül 2012 16:06

Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım ve Çalışma Örgütü (UNRWA) Çalışanları Birliği’nin önceki gün (16 Eylül Pazar) Gazze Şeridi’nde yapılan seçimlerini Hamas’a yakın Süheyl El-Hindi başkanlığındaki liste kazandı.

Güvenilir kaynaklardan edindiği bilgiye göre, UNRWA çalışanlarından oy kullanma hakkına sahip olanların sayısı 11500’ü aşıyor. Fetih Hareketi’nin seçimleri boykot çağrısına rağmen birlik seçimlerinde bu sayının 9500’ünün (% 80) oy kullandığı bildirildi. Seçimlerde Hamas Hareketi’ne yakın listenin üç sektörde ezici bir zafer elde ettiği kaydedildi.

Öğretmen temsilcileri seçiminde 11 temsilcilikten 11’ini de kazanan Hamas listesi, işçi temsilcileri seçiminde ise 7 temsilcilikten 6’sını kazandı. Memur temsilcileri seçiminde de Hamas listesinin 9 temsilcilikten 8’ini kazandığı ifade edildi.

Gözlemciler, seçim sonuçlarının UNRWA Çalışanları Birliği üyelerinin Hamas Hareketi’ne olan güvenine işaret ettiğini belirterek, önceki yönetimin çalışmalarından memnun olan üyelerin seçimlerde güven tazelediğini söyledi.

UNRWA Çalışanları Birliği seçimlerini kazanan listenin İslami Direniş Hareketi (Hamas)’a yakın olduğu ve bir önceki seçimlerde de büyük bir zafer elde ettiği belirtildi.

UNRWA çalışanları birliği seçimlerini Hamas’a yakın liste kazandı Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık