İslami Davet

İran, Suriye’deki teröristlere silah ve para desteğine son verilmelidir

19 Eylül 2012 8:29

İran Dışişleri Bakanlığı resmi sözcüsü Ramen Mehmanperest İran’ın; Pazartesi günü İran, Türkiye ve Mısır dışişleri bakanlarının Kahire’de düzenledikleri oturumda Suriye’deki krize barışçıl çözüme bağlı kalınmanın gereğini belirttiğini söyledi.

Mehmanperest düzenlediği basın toplantısında İran’ın toplantıda ayrıca; Suriye’ye silah ve silahlılarına akınına son vermekle birlikte onlara silah ve finans desteğini kesme, şiddete sonlandırma, komşu ülkelerin Suriye ile sınırlarını denetlemeleri, Suriye’de kapsamlı ulusal diyalog başlatma ve Suriye’nin içişlerine yabancı müdahaleleri reddetme gereğinin altını çizdiğine vurgu yaptı.

İran’ın dörtlü komiteye Irak ve Venezüella’nın katılmalarını önerdiğini ifade eden Mehmanperest; Suriye’deki kriz barışçıl müdahale kapsamında tüm girişim ve çabaları memnuniyetle karşıladığını söyledi.

Mehmanperest İran’ın; Suriye halkının taleplerine önem verdiğini, reform adımlarını tamamlaması ve hayata geçirmesi için Suriye hükümetine fırsat verilmesini istediğini ve Suriye’nin içişlerine her türlü yabancı müdahaleyi reddettiğini belirtti.

İran Dışişleri Bakanlığı resmi Sözcüsü Mehmanperest; Suriye’deki silahlı terör gruplarının ülkede işledikleri suçların, hassas olan bölgedeki güvenlik ve istikrarı sabote etmenin yanında siyonist varlık olan İsrail’in güvenliğini temin etmeyi amaçladığına dikkat çekti.

İran, Suriye’deki teröristlere silah ve para desteğine son verilmelidir Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık