İslami Davet

Abbas güçleri Nablus’a giren 3 siyonist askeri işgal ordusuna teslim etti

20 Eylül 2012 21:26

Mahmud Abbas’ın başında bulunduğu Ramallah yönetimine bağlı güçlerin Batı Yaka’nın kuzeyinde bulunan Nablus şehrine giren üç Siyonist askeri işgal ordusuna teslim ettiği belirtildi.

Yerel kaynakların bildirdiğine göre, üzerlerinde askeri elbise ve silah olan üç Siyonisti Nablus’un ortasında bulunan Şehitler Meydanı’nda sivil bir araç içinde fark eden Abbas’a bağlı güçler, işgal askerlerini durdurup önce polis merkezine ve ardından da işgal ordusuna teslim etti.

Abbas yönetimine bağlı güçlerin bu davranışı ilk olmadığı gibi son da olmayacak. Daha önce de defalarca askeri amaçlarla değişik şehirlere giren Siyonist asker ve gaspçıları teslim alan bu güçler, onları sağ salim bir şekilde işgal ordusuna teslim etmişti.

Binlerce Filistinli esirin Siyonist zindanlarda alıkonulduğu ve insanlık dışı muamelelere tabi tutulduğu bir dönemde işgal askerlerine yapılan bu muamele özgür ve onurlu insanların alınlarını terletmektedir. İşgal askerlerine bu şekilde samimi davranan Abbas yönetimi işgale karşı direnen ve Filistin halkının hak ve hukukunu savunan Hamas hareketine karşı ise düşmanca tutum sergilemektedir.

Abbas güçleri Nablus’a giren 3 siyonist askeri işgal ordusuna teslim etti Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık