İslami Davet

Mescidi Aksa’nın Özgürlüğü Arap Baharı’nın Hedefleri Arasındadır

20 Eylül 2012 0:17

Mescidi Aksa hatiplerinden Dr. İkrime Sabri, Filistin halkının Türkiye’nin bölgedeki rolüne umut bağladığını, bölgeye liderlik etme ve Mescidi Aksa’yı kurtarma konusunda Türkiye’nin liderliğe ehil olduğuna inandığını söyledi.

“Yeni Ortadoğu’da Arap Uyanışı ve Barış: Müslüman ve Hristiyan Perspektifler” başlıklı uluslararası konferans için bulunduğu İstanbul’da yaptığı basın açıklamasında, konferansın sömürgeciler tarafından Müslümanlarla Hristiyanlar arasında çıkarılmak istenen fitnenin fitilini söndürmeyi amaçladığını söyledi.

Arap Baharı’na da değinen Sabri şunları söyledi: “Arap dünyasındaki bu değişimi hiç kimse bu boyutta düşünmüyordu ve hayal etmiyordu. Ancak bu halklar mucizeler yarattı. Bunun farkında olan Filistinliler direnen halklarla köprüler kurmak istiyor. Devrimleri zayıflatmak ve mecrasından saptırmak için kurulan tuzaklara da dikkat etmek gerekir.”
Sabri, devamla şunları söyledi: “Müslüman halkların genelde Filistin ve özelde Mescidi Aksa konusunda iyimser olmaları doğaldır. Yeni liderlerin geçmişin izini silmek, aleyhte yapılan komploları boşa çıkarmak ve devrimlerin hedeflerini gerçekleştirmek için zamana ihtiyaçları var. İşte o zaman Mescidi Aksa’yı kurtarma sırası gelecektir.”

Mescidi Aksa’nın Özgürlüğü Arap Baharı’nın Hedefleri Arasındadır Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık