İslami Davet

Salah El-Berdevil: Abbas yönetimi Heniyye’nin Mısır ziyaretinin intikamını alıyor

20 Eylül 2012 21:24

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın önde gelen liderlerinden Dr. Salah El-Berdevil, Siyonist işgal ordusunun Gazze’yi hedef alan son saldırılarının Abbas’a bağlı güçlerin Batı Yaka’da Hamas liderleriyle mensuplarına karşı sürdürdüğü geniş çaplı operasyonların devamı niteliğinde olduğunu söyledi.

Siyonist işgal güçlerinin dün gece (19 Eylül Çarşamba) Rafah şehrine düzenlediği saldırıda iki kişiyi şehit etmesi ve bir kişiyi de ağır yaralaması üzerine bir açıklama yapan El-Berdevil “İşgal üçlerinin Gazze saldırısı ve ondan önce Batı Yaka’da Hamas mensuplarına yapılan baskın ve tutuklamalar, işgal rejimiyle Abbas yönetiminin Heniyye’nin Mısır ziyaretine vurduğu iki darbedir. Başbakan İsmail Heniyye’nin Mısır’ı ziyaret etmesi, Mısırlı yetkililerin onu resmi törenle karşılaması Hamas hareketine karşı olan cepheyi kızdırdı. O nedenle Hamas’a karşı aynı rolü paylaşan işgal rejimiyle Abbas yönetimi intikam için birlikte darbe vurmaya başladılar.”

El-Berdevil, işgal yönetiminin Gazze saldırısıyla Mısır’a “Kuşatmayı kaldırmak için ne kadar çaba harcarsan harca, ne kadar buradaki insanlara yardım etmek istemeye kalkışırsan kalkış biz yine de kuşatmaya devam edeceğiz ve istediğimiz zaman vuracağız” mesajı vermek istediğini belirterek, Hamas’a darbe ve Mısır’a tavır alma noktasında iki tarafın da aynı rolü üstlendiğini söyledi.

Salah El-Berdevil: Abbas yönetimi Heniyye’nin Mısır ziyaretinin intikamını alıyor Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık