İslami Davet

İran’ın Lübnan’da askeri gücü olduğu iddiaları yalanlandı

21 Eylül 2012 7:58

İran İslam Cumhuriyetinin Lübnan’daki büyükelçisi Gazanfer Roknabadi Lübnan’da İslam inkılabı devrim muhafızlarının varlığına dair kitle iletişim araçlarında çıkan haberlerin tamamen dünya kamuoyunu yanıltmak hedefi taşıdığını söyledi.

Roknabadi yaptığı açıklamasında, kitle iletişim araçlarında İslam inkılabı muhafızlar ordusunun bulunduğuna dair sansasyonel haberlerine işaretle, “İslam inkılabı muhafızlar ordusu komutanının yaptığı konuşmasında hiçbir şekilde, İslam inkılabı muhafızlar ordusuna bağlı güçlerin, Lübnan ve Suriye’de var olduğu ifade edilmemiştir. Bu konu, Lübnan cumhurbaşkanı ile yapılan görüşme ile de kapatılmıştır” diye konuştu.

Roknabadi, Müslümanlar ve dünya özgürlükçülerinin, kendi haklarının tahakkuku için birlik ve vahdet içerisinde olması gerektiğini belirterek, “Siyonistler bu aşamada, dünya kamuoyunu yanıltmak için çalışıyorlar. Bu yöndeki çalışmaları da ilk kez olmuyor. Bugün, İran ve Lübnan ilişkilerinin her geçen gün gelişmekte olduğunu görmekteyiz” hatırlatmasında bulundu.

İran’ın Lübnan’da askeri gücü olduğu iddiaları yalanlandı Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık