İslami Davet

ABD ve siyonist İsrail İran’a saldırmaya cüret edemezler

23 Eylül 2012 23:18

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney’in yüksek askeri danışmanı tümgeneral Yahya Rahim Safevi, Amerika ve siyonist İsrail’in İran’a saldırmaya cüret edemeyeceklerini söyledi.

Tahran’da düzenlenen bir etkinlikte konuşan Safevi, İran’a yönelik muhtemel her türlü saldırının düşmanlar için telafisi mümkün olmayacak sonuçları da beraberinde getireceğini belirterek, İran’ın askeri gücünün Amerika ve ırkçı İsrail’in saldırılarını defedecek güçte olduğunu ve aynı zamanda İran’ın saldırganı pişman edecek şekilde misillemede bulunacağını söyledi.

Tümgeneral Yahya rahim Safevi, Amerika’nın Irak ve Afganistan savaşlarında iktisadi ve siyasi açıdan ciddi yara aldığını belirterek, Amerika’nın artık bölgede yeni bir savaşa gücünün olmadığını söyledi.

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney’in yüksek askeri danışmanı tümgeneral Yahya Rahim Safevi, İran İslam Cumhuriyeti’nin bütün yaptırımlara rağmen güçlü olduğunu ve askeri açıdan da hiçbir sorununun olmadığını zira bütün askeri teçhizatları dışa bağımlı olmaksızın kendisinin ürettiğini söyledi.

ABD ve siyonist İsrail İran’a saldırmaya cüret edemezler Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık