İslami Davet

İşgalcinin Mescidi Aksa’yı bölme girişimi sonunu hızlandıracak

23 Eylül 2012 11:29

1948 yılında işgal edilen Filistin topraklarındaki İslamî Hareket lideri Şeyh Raid Salah, Siyonist işgal yönetiminin Mescidi Aksa’yı bölmek için acele etmesinin Allah’ın izniyle kendi sonunu hızlandıracağını belirterek, “Mescidi Aksa’yı yıkıp yerine heykeli dikmek için acele ediyorsan, bu durumda Allah’ın izniyle evini elinle yıkma işini de hızlandırmış olursun. Bu, Kudüs’te zalimin duramayacağını bize öğreten Rabbani bir dengedir” dedi.

17’incisi düzenlenen ‘Kudüs Tehlikede’ etkinliğinde bir konuşma yapan Kudüs muhafızı Şeyh Raid Salah şunları söyledi: “Huzurunuzda konuşma ve mesaj verme beni sevindiriyor. Hz. Peygamber’den başlayıp “Lebbeyk Ya Rasulallah! Hepimiz sana fedayız, canımız sana feda olsun!” diyor ve şunları ifade etmek istiyorum:

“Hz. Peygamber’e dil uzatan Amerikalı, Fransalı, Danimarkalı insanlar! Bizi dinleyin ki gerçekte ne olduğunuzu anlayasınız. Siz uluslararası Siyonizmin, uluslararası Protestanlığın, ve haçlıların kuklaları ve kölelerisiniz. Size İslam’ın rahmetini göstermek, sizi bu kölelikten kurtarmak için geliyoruz. Asya’da, Afrika’da, Avrupa’da ve başka yerlerde en fazla ismin Muhammed olduğunu bilmenizi istiyoruz. Size İslam’ın ahlakını öğretmek ve adaletini göstermek üzere geliyoruz.”

İşgal rejimine de seslenen Salah şunları söyledi: “Sizin, zindanlardaki esirlerin ve şehitlerin direnişi, bizim Kudüs, El-Muselles ve En-Nakab’ta gösterdiğimiz direniş sayesinde işgalciye seslenmek istiyorum. Gücün ve zindanların ne kadar fazla olursa olsun sakın kibirlenip böbürlenme. Sen kimsin? Allah katında sen bir sivrisineğin kanadı bile değilsin.”

Hz. Hatice’ye “Uyku zamanı geçti” diyen ve Fetih Günü 360 putu deviren Hz. Peygamber’in arkasında yürüdüklerini belirten Şeyh Raid Salah kendileri için de uyku zamanının geçtiğini, işgalciyi Mescidi Aksa ve Kudüs’ten çıkarıncaya kadar durmayacaklarını söyledi.

İşgalcinin Mescidi Aksa’yı bölme girişimi sonunu hızlandıracak Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık