İslami Davet

İsmail Heniyye, Kahire’de elektrik, yakıt ve serbest bölge konularını görüştü

24 Eylül 2012 23:53

Filistin Başbakanı İsmail Heniyye’nin siyasi danışmanı Dr. Yusuf Rezka, Heniyye ve beraberindeki heyetin Kahire ziyaretinin birçok olumlu sonucu olduğunu söyledi.

Başbakanlık Enformasyon Dairesi ve Enformasyon Bakanlığı’nın dün (23 Eylül Pazar) Gazze’de düzenlediği “Yetkiliyle Buluşma” etkinliğinde konuşan Rezka, Filistin Başbakanı İsmail Heniyye’nin Mısır gezisini değerlendirdi.

Heniyye’nin Kahire ziyaretinin siyasi olmaktan çok çalışma gezisi niteliğinde olduğuna işaret eden Rezka, Birleşmiş Milletler’in yayınladığı son raporda Gazze Şeridi’nin 2020 yılında yaşanabilir bir yer olup olmayacağı sorusunu gündeme getirdiğini ifade ederek, bu durumun bölgesel ve uluslararası düzeyde tehlike çanlarının çaldığı anlamına geldiğini belirtti.

Rezka, raporda Gazze Şeridi’ndeki su sıkıntısına da değinildiğini ifade ederek, Ziraat Bakanı’nın Gazze Şeridi suyunun yüzde 95’inin içmeye elverişli olmadığını söylediğini hatırlattı ve raporda ayrıca Gazze Şeridi’ndeki çevre kirliliği, atık su, altyapı ve elektrik sorunlarına da yer verildiğini bildirdi.

Birleşmiş Milletler raporunun olumsuz yanının Siyonist işgalciyi yaşanan sorunlardan sorumlu tutmaması olduğunu ifade eden Rezka, Gazze Şeridi’ndeki hükümetin önceliğinin halkın günlük sıkıntılarını gidermek olduğunu söyledi.

Rezka, Filistin Başbakanı’nın Mısır’da Gazze Şeridi’nin elektrik ve yakıt sorunlarına çözüm aradığını ve serbest bölge konusunu görüştüğünü belirtti.

İsmail Heniyye, Kahire’de elektrik, yakıt ve serbest bölge konularını görüştü Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık