İslami Davet

Obama’dan Mursi’ye küstah filmle ilgili mektup geldi

24 Eylül 2012 8:25

ABD Başkanı Obama, Mısır Cumhurbaşkanı Mursi’ye diplomatların güvenliğinin sağlanması için gösterilen çabadan dolayı teşekkür mektubu gönderdi.

ABD Başkanı Barak Obama, Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’ye gönderdiği mektupta Mısır’daki ABD diplomatlarının güvenliğinin sağlanması için gösterilen çabaya teşekkür etti.

Mısır Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Yasir Ali, yaptığı açıklamada, ABD Başkanı Obama’nın, Mursi’ye bir mektup göndererek Mısır’daki ABD diplomatlarının güvenliğinin sağlanması için gösterilen çabadan dolayı teşekkür ettiğini söyledi.

Ali, Obama’nın mektupta Hz. Muhammed’e (S) hakaret içeren filmi kınadığını da belirtti.

Öte yandan Ali, Mursi’nin Birleşmiş Milletler Genel Kurul toplantısına katılmak üzere 24 Eylül Pazartesi günü New York’a gideceğini duyurdu.

Mursi’nin, New York ziyareti süresince 5 ülke lideriyle bir araya geleceğini ifade eden Ali, ”Şu ana kadar ABD Başkanı Obama ile Mısır Cumhurbaşkanı Mursi arasında belirlenmiş bir görüşme yok” ifadesini kullandı.

Sözcü, Mursi’nin 26 Eylül Çarşamba günü yapılması planlanan BM Genel Kurulu’nda yapacağı konuşmada ise Mısır’da yaşanan halk devrimi sonrasında oluşan yeni sisteme ve bölgesel meselelere değineceğini belirtti.

Obama’dan Mursi’ye küstah filmle ilgili mektup geldi Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık