İslami Davet

Abbas’ın üst düzey memurları özerk yönetim bütçesinin yarısını harcıyor

25 Eylül 2012 0:37

Filistinli ekonomi uzmanı ve aktivist Yusuf El-Kazzaz, Batı Yaka’da yaşanan hayat pahalılığının başlıca nedenlerinden birinin Filistin Özerk Yönetimi’nin üst düzey memurlar için harcadığı yüklü miktarda paralar olduğunu söyledi. El-Kazzaz, iddiasına kanıt olarak da Şeffaflık Komisyonu’nun raporlarını gösterdi.

Hizbu’t-Tahrir’in işgal altındaki Batı Yaka’nın El-Halil kentinde düzenlediği ekonomi konulu panelde konuşan El-Kazzaz, Filistin Özerk Yönetimi’nin 2011 yılında güvenliğe harcadığı paranın toplam harcamaların yüzde 32’sine ulaştığını belirterek, Çin’in bütçesinin sadece yüzde 6.5’ini güvenlik harcamalarına ayırdığına, Ürdün’ün ise güvenlik ve savunmaya bütçesinin yüzde 28’ini ayırdığına işaret etti.

Filistinli ekonomi uzmanının panelde Filistin Özerk Yönetimi’nin harcamalarıyla ilgili verdiği rakamlar, panele dinleyici olarak katılan işadamlarını ve akademisyenleri şok etti.

El-Kazzaz, Filistin Özerk Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas’ın ofisinin 2011 yılı harcamasının 70 milyon dolara ulaştığını, Dışişleri Bakanlığı’nın 2011 harcamalarının ise 53 milyon dolar civarında olduğunu söyledi.

Filistin Özerk Yönetimi’nin memurlarının beşte birinin bütçenin yarısını harcadığını belirten El-Kazzaz, Filistin Özerk Yönetimi’nin yanlış ekonomi politikalarının da pahalılığın başlıca nedenleri arasında olduğunu ifade etti.

Abbas’ın üst düzey memurları özerk yönetim bütçesinin yarısını harcıyor Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık